uwaga mamy nowy profil na Facebook oraz nowy adres poczty elektronicznej poradniappp@ppp.bytom.pl
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Resetowanie ustawień
Reset

DZIAŁ DIAGNOZY I TERAPII ZABURZEŃ SPRAWNOŚCI JĘZYKOWYCH

mgr Monika Cieślik

nauczyciel dyplomowany, neurologopeda. Od wielu lat zajmuje się kompleksowym badaniem i diagnozą rozwoju mowy dzieci w różnym wieku, wypracowuje odpowiedni poziom sprawności narządów mowy, prowadzi profilaktykę w zakresie wad wymowy, opracowuje indywidualne metody terapii zaburzeń mowy takich jak: seplenienie, rotacyzm, mowa bezdźwięczna, jąkanie, opuszczanie, zastępowanie lub deformacja poszczególnych głosek, opóźniony rozwój mowy a także afazja, alalia. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała w szkole i przedszkolu.

 

mgr Małgorzata Hylińska

nauczyciel dyplomowany, logopeda. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Częstochowie w zakresie nauczania języka polskiego. Ukończyła ponadto studia podyplomowe w zakresie: logopedii, oligofrenopedagogiki i neurologopedii. Terapeuta miofunkcjonalny oraz terapeuta ręki. Zajmuje się diagnozą logopedyczną, terapią dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami komunikacji oraz dysfunkcjami rozwojowymi.

 

mgr Tatiana Rachel-Wójcik

społeczny kierownik działu, neurologopeda, pedagog, nauczyciel dyplomowany. Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na początku kariery zawodowej pracowała w szkole. Na bieżąco uczestniczy w kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną.  Pracuje z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, afazją, dyslalią, zaburzeniami neurorozwojowymi i miofunkcjonalnymi oraz  mutyzmem selektywnym.

 

mgr Anna Bogdanowicz

 neurologopeda, logopeda kliniczny, pedagog. Absolwentka wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzi diagnozę oraz terapię dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz miofunkcjonalnymi, afazją i opóźnionym rozwojem mowy. Regularnie uczestniczy w szkoleniach z zakresu logopedii m.in. dyslalii oraz FTM. Dodatkowo odbyła szkolenia dotyczące wspierania dzieci z zaburzeniami przywiązania oraz doświadczających krzywdzenia. Pogłębiła także swoją wiedzę z zakresu systemu pomocy dla dzieci z FASD uczestnicząc w konferencji organizowanej w Warszawie.

Data dodania: 2023-04-24 20:37:01
Data edycji: 2024-11-12 13:13:31
Ilość wyświetleń: 1516

MADEINBYTOM

MADEINBYTOM
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie.
Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu”
(Vivian Green)

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej