2. KĄCIK LOGOPEDYCZNY

MATERIAŁY DO PRACY Z DZIEĆMI W DOMU » 2. KĄCIK LOGOPEDYCZNY

Witamy w kąciku logopedycznym!

Poszukujesz ciekawych stron poświęconych rozwijaniu sprawności językowych swojego dziecka?  A może zastanawiasz się jakie ćwiczenia oddechowe wspomogą twój układ oddechowy i będą dobra profilaktyką w walce z koronawirusem i z doświadczanym stresem?

To dobrze trafiłeś! Zaglądaj tutaj częściej, bowiem nasi logopedzi zadbają o to, aby odpowiedzi na te i na inne pytania, a także wielu innych ciekawostek ze świata logopedii tutaj nie zabrakło.

 • JAK MOTYWOWAĆ DZIECI DO UTRWALANIA PRAWIDŁOWEJ WYMOWY W DOMU?

  Terapia logopedyczna to proces długotrwały i żmudny wymagający współpracy i zaangażowania ze strony nie tylko terapeuty, ale również dziecka i jego najbliższego otoczenia. W większości sytuacji ćwiczenia w gabinecie z logopedą to za mało, aby przezwyciężyć trudności i opanować umiejętności niezbędne do prawidłowej wymowy i sprawnej komunikacji językowej.

 • Jaja sobie robisz! Wielkanoc w języku

  Dobrej zabawy!
  Z życzeniami spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
  Wasze logopedki
 • KIEDY DO LOGOPEDY?

  Często rodzice i opiekunowie zastanawiają się czy to już ten czas gdy warto zabrać swoją pociechę do logopedy… Poniżej prezentujemy kilka wskazówek- kiedy warto to uczynić i skonsultować się ze specjalistą.

 • KĄCIK LOGOPEDYCZNY

 • STYMULACJA ROZWOJU MOWY DZIECKA

  Proponujemy Państwu materiał dotyczący stymulacji rozwoju mowy dziecka.

  Jest to osiem aktywności, które na pewno

  każde z państwa jest w stanie wykonać w domu z dzieckiem.

 • WYDARZENIA KULTURALNE DLA DZIECI

  Zapraszamy

  do przeglądu wybranych wydarzeń kulturalnych dla dzieci

  w czasie kwarantanny.

 • ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE NA CZAS KWARANTANNY

  Szanowni Rodzice,

  Drogie Dzieci uczęszczające na logopedię,

  Prosimy o utrwalanie wymowy w oparciu o materiały które dostawałyście po przeprowadzonych zajęciach w poradni. Zachęcamy także do korzystania z materiałów zamieszczonych na poniższych stronach internetowych. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś fajnego dla siebie. Jeżeli jednak nie będziecie pewni czy wymawiacie prawidłowo, wróćcie do materiałów z zeszytów.

 • ĆWICZENIA ODDECHOWE

 • ĆWICZENIA ODDECHOWE

  Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego nazwaną COVID-19.

  W przypadku tej choroby, tak jak w przypadku wszystkich chorób układu oddechowego, wymagana jest odpowiednia rehabilitacja.

  Sandra Osipiuk-Sienkiewicz jest  trenerem oddechu i magistrem fizjoterapii,  po rozmowie Joanny Tokarskiej z Aleksandrą Cieloszczyk zebrała  istotne  wytyczne rehabilitacji oddechowej w COVID-19 i opracowała Poradnik dla Pacjenta.