AKCJA EDUKACYJNA "MIASTO BYTOM-STOP DLA PEDOFILII"

O NAS » WSPÓŁPRACA - czyli nasze dodatkowe projekty » AKCJA EDUKACYJNA "MIASTO BYTOM-STOP DLA PEDOFILII"

 

       Na terenie naszego miasta realizowana jest akcja edukacyjna "Miasto Bytom – stop dla pedofilii". Akcja ta ma na celu  zwiększyć świadomość osób dorosłych na temat pedofilii i uwrażliwić ich na negatywne doświadczenia i sytuacje związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży. Celem akcji jest także podniesienie świadomości dzieci i młodzieży bytomskich przedszkoli i szkół w zakresie zagrożeń wynikających z zetknięciem się z ludźmi, którzy mogą mieć wobec nich złe zamiary i dla osiagnięcia swoich korzyści wyrządzić im krzywdę.

 

 

Koordynatorem akcji z ramienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jest psycholog Małgorzata Idzik-Korzeniowska.

W tej zakładce znajdą Państwo informacje o prowadzonych w związku z akcją działaniach oraz materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli do wykorzystania w rozmowach z dziećmi.

Już we wrześniu odbędą się 2 spotkania poruszające ten temat – jedno dla rodziców w ramach Szkoły dla Rodziców, drugie dla pedagogów i psychologów szkolnych

w ramach ich Sieci Wsparcia.

 

Na przełomie października i listopada planowane jest szkolenie dla dyrektorów

oraz nauczycieli przedszkoli.

 

Zainteresowanych tematem zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

 

 

  • MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELI

    W tym miejscu, bedziemy prezentowac wszelkiem materiały edukacyjne pomocne w pracy z dziecmi i młodzieżą w obszarze przemocy sekualnej oraz podejmowaniu efektywnych działań pomocowych w stosunku do nich.

    Zapraszamy do lektury

  • MATERIAŁY DLA RODZICÓW

    W tej zakładce prezentujemy materiały edukacyjne, ciekawe linki do stron i materiałów, które moga być pomoce w lepszym zrozumiemniu specyfiki zajwiska przemocy seksualnej w stosunku do dzieci i młodziezy oraz podejmowaniu efektywnych działań wspierająych w stosunku do nich.

    ZAPRASZAMY DO LEKTURY