AKTUALNOŚCI

 

Przypominamy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom,

młodziezy i osobom dorosłym... słowem- każdemu kto znajduje sie w trudnej dla siebie sytuacji, 

o mozliwości skorzystania z naszego

Poradnictwa Internetowego.

 

 Jeśli nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc, potrzebujesz wsparcia lub porady lub po prostu nie chcesz pozostać SAM NAPISZ DO NAS na adres porady@ppp.bytom.pl, a twój list na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Na listy odpowiadają specjaliści naszej poradni.

 

   NASZA POMOC JEST FACHOWA, BEZPŁATNA I ANONIMOWA.

  ZAPRASZAMY.

 

 

19 lipca

 

Kino Zacisze w Piekarach Śląskich wraz z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse przyjazne sensorycznie.

 

Zapraszamy również wszystkich widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

 

Najbliższe seanse:

 

2.08, godz. 16:00 MUSTANG Z DZIKIEJ DOLINY: DROGA DO WOLNOŚCI (2021)

 

10.08, godz. 16:00 WYPRAWA DO DŻUNGLI (2021) 2D

 

Jak wygląda seans przyjazny sensorycznie? Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku tak, by doświadczenie  oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed seansem nie wyświetlamy reklam i zwiastunów, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można  komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

 

Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski. Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją
zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

 

W naszym kinie można zamówić również pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz zaproponować tytuł filmu.

 

Kontakt w sprawach dotyczących kina przyjaznego sensorycznie w Kinie Zacisze:

 

biuro@kinozacisze.pl

 

tel. 501 281 320

https://www.kinozacisze.pl/seanse-sensoryczne/

 

 

5 lipca

 

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Stowarzyszenie Sursum Corda 

projekt powierzony przez MIASTO BYTOM

 

 

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

 

 

 
 
 

 

 

25 czerwca

 

 

Za nami kolejny rok szkolny, przed nami czas wakacji,

 

mamy nadzieję,

że będzie to dla Państwa czas odpoczynku,

 

czego z całego serca życzymy,

 

a wraz z życzeniami przesyłami kilka wskazówek,

jak efektywnie wypocząć

 

Dyrekcja i pracownicy 

 

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu

 

http://www.ppp.bytom.pl/?jak-dobrze-odpoczac-w-czasie-wakacji,252

 

 

 

 

24 czerwca

 

Dla wszystkich, którzy mimo wakacji kontynuują pracę nad poprawną pisownią ,

udostępniamy filmik instruktażowy,

w którym nasza Pani pedagog Jolanta Szurgacz pokaże jak poprawnie wykonać 

Dyktando w 10 punktach Marty Bogdanowicz.

Ćwiczenie jest uniwersalne, krótkie a stosowane systematycznie daję dobre efekty.

Materiał znajdziecie w Menu bocznym, w zakładce poradnik -  wsparcie dla rodziców

Powodzenia

 

 

http://www.ppp.bytom.pl/?dyktando-w-10-punktach,251

 

 

 

24 czerwca

 

Serdecze życzenia dla wszystkich ojców

w dniu ich święta

 

A przed zakończenie roku szkolnego wszystkich rodziców zachęcamy do przeczytania artykułu, jak zareagować na oceny dziecka, szczególnie jeśli, nie spełniają naszych oczekiwań

https://ladnebebe.pl/jak-zareagowac-na-swiadectwo-dziecka-rozmowa-z-psycholozka/

 

 

21 czerwca

 

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe – ostatnie już przed wakacjami spotkanie "Szkoły Dla Rodziców". 

 

23 czerwca 2021 (środa) o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

linka do spotkania:

 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZWM5YTc0ZWMtNWY3MS00ZDA1LWJjNjUtNWY1YTY3NzZmMjJl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

Temat spotkania to:

„Nastolatek i dojrzewanie. Co warto wiedzieć, aby go lepiej wspierać ?

 

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Petka i Agata Susek-Kaczyńska.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 16 czerwca

 

W naszej Poradni odbyły się 16.06.2021. warsztaty dla Rodziców "Racja czy relacja?" - o skutecznych metodach komunikacji (nie tylko) w rodzinie. Spotkanie prowadziły pedagog Joanna Świerczek oraz psycholog Agnieszka Petka.

 

Podczas spotkania wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na różne pytania. Między innymi... Jak porozumieć się z dzieckiem? Jak wyrażać prośby? Jak odróżniać fakt od opinii? Jak zachęcać dziecko do współpracy? Jak przebiega proces komunikacji? Co ułatwia proces komunikacji? Jak uważnie słuchać? Jak budować komunikat? Jakie znaczenie ma komunikacja niewerbalna? Czym jest asertywność? 
Przy okazji zrobiłyśmy przegląd psychologicznej szafy z narzędziami w poszukiwaniu wartościowych gier, książek i pomocy, które sprzyjają rozwijaniu pozytywnych relacji w domu oraz wspierają rozwój umiejętności komunikacyjnych. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym Rodzicom za aktywny udział w spotkaniu i podzielenie się swoimi doświadczeniami. 
P.S. Ogromnie tęskniłyśmy za takimi spotkaniami twarzą w twarz!

 

11 czerwca

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów bytomskich szkół.  Spotkanie odbędzie się dnia 17 czerwca br. o godzinie 8.00 (planowany czas spotkania do 1,5 godziny) w Poradni przy placu Klasztornym 2 (III piętro-aula).

Tematem spotkania będzie aktualna sytuacja po powrocie do szkół z uwzględnieniem działań wspierających uczniów, rodziców i nauczycieli oraz form współpracy Poradni i szkół w sytuacjach kryzysowych (między innymi związanych z pandemią), które omówi dyrektor PPP w Bytomiu Wojciech Żywczok.
Ponadto pedagog PPP Jolanta Szurgacz (kierownik Działu Wspomagania Szkół) przedstawi prezentację „Dziecko w sytuacji kryzysu”.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

mgr Joanna Berek (tyflopedagog, oligofrenopedagog)
mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog, psychoterapeuta)
mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz ( surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta SI, terapeuta dzieci i młodzieży z autyzmem)
 

 

10 czerwca

W dniach 2.06.2021r oraz 10.06.2021r odbyło sie szkolenie dla psychologów i pedagogów szkolnych przeprowadzone przez specjlaistów PPP- Dorotę Fogel oraz Anetę Jendrzej. Spotkania odbyły sie w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieci i młodzieży bytomskich szkół w czasie pandemii i zdalnej edukacji oraz ograniczeń w kontaktach społecznych.

DZIEKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ.

 

Zdjęcie umieszczone za zgoda uczesników.

9 czerwca

 

Serdecznie zapraszamy Rodziców na warsztaty psychologiczno-pedagogiczne podnoszące kompetencje wychowawcze. Ich tematyka jest ukierunkowana na wsparcie dzieci i młodzieży przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną.

 

Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka i pomogą znaleźć sposoby niwelowania skutków pandemii.

 

Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

 

Warsztaty odbędą się w formie bezpośredniej (z zachowaniem zasad sanitarnych, konieczność posiadania maseczki, zachowanie dystansu) w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu przy placu Klasztornym 2 w niżej podanych terminach: 

 

Termin

Tematyka spotkania

Osoby prowadzące

 

16 czerwca 2021

godz. 16.00

„Racja czy relacja”

o skutecznych metodach komunikacji (nie tylko) w rodzinie

Agnieszka Petka,

Joanna Świerczek

 

17 czerwca 2021

godz. 16.00

„Niełatwe wspieranie w trudnym czasie…” –

o dobrej współpracy rodzica z dzieckiem

 

Agnieszka Niżnik-Golda

Joanna Domańska

 

Udział w warsztatach  jest bezpłatny,  jednak ze względu na ograniczenia w ilości uczestników, osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w nich na adres e-mailowy: porady@ppp.bytom.pl do dnia 15.06.2021 

 2 czerwca

 

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców". 

9 czerwca 2021 (środa) o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to:

Kim jestem, dokąd zmierzam – zrozumieć świat nastolatka”

 

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Niżnik-Golda i Agata Susek-Kaczyńska.

 

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny dotyczący funkcjonowania emocjonalno-społecznego adolescenta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w dobie ograniczeń związanych pandemią i ich skutków. Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych i nauczycieli. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka.

 

Spotkanie będzie także okazją do dyskusji, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

 

Link do spotkania

 

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MjZkNDk0OTYtYzM4OC00N2I4LThhMmYtMjc5YTc0NDYzNzc3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

 

 

 

1 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci

Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj je do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ja bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano.(Maria Montessori)

31 maja

Drodzy uczniowie, nauczyciele, uczniowie!

Witamy serdecznie w poniedziałek, życząc Wam wytrwałości we wszystkich podejmowanych działaniach w nadchodzącym tygodniu oraz pozytywnego nastawienia do wszelkich wyzwań.

Pamiętajmy, że czas regeneracji wakacyjnej już niebawem.

Tymczasem…

Rodzicom i nauczycielom polecamy broszurę edukacyjną  „Dzieci w wirtualnej sieci”, w której każdy znajdzie mnóstwo przydatnych informacji m.in. jak chronić dziecko czy adolescenta przed uzależnieniem od smartfona czy  jak zadbać o jego równowagę cyfrową.

broszura_dzieci-w-wirtualnej-sieci_2021.pdf

 

 

Czas powrotu uczniów do szkoły, to czas reintegracji zespołów klasowych. Nasi specjaliści przeprowadzają zajęcia dla uczniów oraz warsztaty na terenie szkół. Jeśli jednak poszukują Państwo ciekawych pomysłów na przeprowadzenie takich zajęć, zapraszamy do menu z boku strony- Poradnik- (podzakładka nauczyciele), gdzie oprócz ciekawych materiałów dotyczących pracy z uczniem w kryzysie, znajda Państwo także przykładowy scenariusz takich zajęć lub prostych zabaw integracyjnych, na dobry klimat w grupie, które można wykorzystać jako przerywnik podczas zwykłych lekcji.

http://www.ppp.bytom.pl/?scenariusz-zajec-reintegracyjnych,248

http://www.ppp.bytom.pl/?zabawy-reintegracyjne-na-dobry-klimat-w-klasie,250

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się.

I oczywiście, już dzisiaj zapraszamy na przedwakacyjne spotkania „Szkoły dla Rodziców’ - nie tylko rodziców, ale wszystkich zainteresowanych problematyką zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży (prowadzone w tym semestrze w wersji online), które z pewnością będą cennym źródłem informacji z zakresu wspierania młodych ludzi nie tylko w czasie izolacji społecznej.

 

30 maja

Wszystkim uczniom przypominamy, że na naszej stronie internetowej w zakładce wsparcie w czasach pandemii (w górnym menu) znajdziecie mnóstwo przydatnych materiałów dla Was m.in. jak zadbać o siebie- nie tylko w czasie pandemii- ale także i każdego dnia.

Ci z was, którzy doświadczają stresu, także tego, związanego z powrotem do szkoły z pewnością zainteresują się materiałem „Jak obecnie radzisz sobie ze stresem?”, który pozwoli Wam określić swój własny styl radzenia sobie w sytuacjach stresogennych oraz będzie z pewnością źródłem inspiracji podczas poszukiwania nowych sposobów na stres.

To jeszcze nie wszystko, co specjalnie dla Was przygotowaliśmy na naszej stronie. W zakładce poradnik (menu z boku strony, w podzakładce młodzież) czeka na Was kolejna dawka porad i wskazówek. My z naszej strony w szczególny sposób polecamy materiał dotyczący zasad efektywnej nauki oraz higieny pracy przy komputerze. To z pewnością niezbędnik każdego ucznia, zwłaszcza przed końcem roku szkolnego.

Zachęcamy do korzystania i inspirowania się!


27 maja

 

W dniu 27 maja br. w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe dla pedagogów szkolnych

dotyczące wsparcia ucznia w obszarze emocjonalno-społecznym.

 

Szkolenia mają charakter kaskadowy,

tzn. w jego trakcie uczestnicy zdobywają wiedzę opartą na wymianie doświadczeń

i otrzymują przygotowane materiały,

którymi dzielą się z nauczycielami i wychowawcami w swoich szkołach.

 

 DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ

 

Spotkania odbywają się w małych grupach, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

 

 

Zdjęcie umieszczone za zgodą uczestników.

 

 

 

24 maja

 

Już w najbliższy czwartek tj. 27.05.2021r o godzinie 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach

„Szkoły dla Rodziców”

 „Zamartwianie się czy zaburzenia lękowe?- kiedy warto skonsultować się ze specjalistą?"

 

Spotkanie odbędzie się w wersji online, a poprowadzą je psycholodzy poradni-

 Agnieszka Petka oraz Dorota Fogel.

 

 Link do spotkania dostępny jest poniżej:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZDRlYTZhYjYtY2Y4Ni00ODIxLWFiNGYtNzUyM2RjYmViMTll%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

 

 Dodamy tylko, że gościem specjalnym tego spotkania będzie ... zaproszony rodzic, który podzieli się z Państwem swoim doświadczeniem związanym ze towarzyszeniem w pokonywaniu codziennych trudności dziecku z zaburzeniami lękowymi. I z pewnością, dla każdego uczestnika bedzie źródłem cennych infromacji.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

20 maja

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ciekawa audycją dotyczącą powrotu dzieci do bytomskich szkół emitowaną na antenie

Radia Em.

 Dyrektor Poradni- Wojciech Żywczok omawiał podczas jej trwania rolę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w organizowaniu wsparcia dla dzieci i młodzieży.

 

Zachęcamy do wysłuchania pod poniższym linkiem:

 

https://www.radioem.pl/doc/6866786.Bytom-Wracamy-razem-czyli-program-bezstresowego-powrotu-do

 

Życzymy udanego odbioru.

 

17 maja

 

Drodzy uczniowie!

 

Życzymy Wam radosnego i spokojnego powrotu do szkoły.

 

Chwytajcie dobre chwile, delektujcie się wspólnym czasem spędzonym z rówieśnikami i… pozytywnie się nastawiajcie oraz…

Pamiętajcie…wakacje już niebawem!

 

 

10 maja

Już w najbliższą środę tj. 12.05.2021r o godzinie 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach

„Szkoły dla Rodziców”

pt. „Jak rozmawiać z nastolatkiem o rozwodzie?” 

 

Spotkanie odbędzie się w wersji online, a poprowadzą je psycholodzy poradni-

Agnieszka Petka oraz Małgorzata Jędryczka.

 

 

Link do spotkania dostępny jest poniżej:  

 

<https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YmIxY2E4YjEtNjAyMC00NWY2LWJmYzAtZTZiZDY3ZWQwYzNm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d>

 

 

 

5 maja 

Dziś drugi dzień matur, jesteśmy z Wami.

Jeśli chcecie posłuchać, co nam pomagało radzić sobie ze stresem w tym ważnym czasie, zachęcamy do wysłuchania i zobaczenia rozmowy dwóch psycholożek

Agata Susek-Kaczyńska i Sylwia Tymińska o ty jak radziś sobie ze stresem w czasie egzaminów

http://www.ppp.bytom.pl/?jak-radzic-sobie-ze-stresem-maturalnym,247

 

4 maja

DRODZY MATURZYŚCI

POWODZENIA 

wszystkim rodzicom,którzy chcą pomóc a nie zaszkodzić w tym wymagającym czasie polecamy nagranie audio:

 

Jak przygotować dziecko do matury i nie zwariować #1 by Ewa Tyralik-Kulpa

 https://open.spotify.com/episode/2WHE8JrhpFKiJd6oFiLfdX

 

 

 

 

 

 

 

 

29 kwietnia 

 

Metropolia świętuje w Bytomiu 100 rocznicę

III Powstania Śląskiego

To było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Górnego Śląska w XX wieku. Z 2 na 3 maja 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie, którego efektem był korzystny dla Polski podział Górnego Śląska. Szczególną rolę w walce o polski Śląsk odegrał Bytom, gdzie swoją siedzibę miał Polski Komisariat Plebiscytowy oraz gdzie zapadła decyzja o wybuchu powstania. To właśnie ze względu na rolę, jaką odegrał wówczas Bytom, Metropolitalne obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego odbędą się w naszym mieście. Świętowanie zaczynamy już 2 maja, a wielki finał zaplanowano na 25 czerwca.

 

Zaczynamy 2 maja

 

 

 

więcej informacji na stronie głównej

 

27 kwietnia

 

Powoli kończy się rok szkolny, ósmoklasiści przygotowują się do egzaminów podsumowujących ich naukę w szkole podstawowej. Stają też przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej. Zastanawiają się jaką szkołę wybrać, w jakim zawodzie się kształcić.

Przed podjęciem decyzji warto zajrzeć na stronę internetową

 https://ponadpodstawowa.bytom.pl 

przygotowaną dla uczniów klas ósmych bytomskich szkół. Uczniowie i ich rodzice znajdą tam informacje o wszystkich bytomskich szkołach ponadpodstawowych i kierunkach kształcenia, a oferta jest naprawdę szeroka.

 

Zachęcamy także do prześledzenia zawartości naszej zakładki dotyczącej poradnictwa zawodowego:  

 

http://ppp.bytom.pl/?jak-dobrze-wybrac-szkole-,112

 

Osoby niezdecydowane mogą także skorzystać z indywidualnej pomocy doradcy zawodowego. Termin spotkania można ustalić  telefonicznie w sekretariacie.

 

 

26 kwietnia 

Już w najbliższą środę tj. 28.04.2021r o godzinie 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Szkoły dla Rodziców” pt. „Zaburzenia odżywiania u nastolatków- co warto wiedzieć?” 

Spotkanie odbędzie się w wersji online, a poprowadzą je psycholodzy poradni-

Agnieszka Petka oraz Agata Susek-Kaczyńska.

 

Link do spotkania dostępny jest poniżej:

 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MjdlNWRkNTktODNiYS00ZmYwLTgwYjktNTFhZjY3NTY4NDU3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

 

 Zapraszamy serdecznie

 

 

A 29 kwietniabr. o godzinie 8.00

w ramach realizacji działań związanych z sytuacją pandemii i nauczania zdalnegozapraszamy na kolejne spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia pedagogów i psychologów szkolnych bytomskich szkół w wersji online.

Tematem spotkania będzie „Cyberprzemoc oraz higiena cyfrowa podczas edukacji zdalnej”. Omówią go

mgr Agata Susek-Kaczyńska (psycholog PPP) i mgr Magdalena Konieczna (psycholog PPP).

 

Planowany czas spotkania - do 2 godzin, w drugiej części  będzie możliwość konsultacji

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie do udziału.
 
koordynatorki sieci-
 
mgr Joanna Berek (tyflopedagog, oligofrenopedagog)
 
mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog, psychoterapeuta)
 
mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz ( surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta SI, terapeuta dzieci i młodzieży z autyzmem))
 
 

 

12 kwietnia

Już w środę 14 kwietnia o godzinie 16:00

kolejne spotkanie Szkoły dla rodziców online

Dam radę, potrafię 

czyli jak pozytywne myślenie może pomóc w osiąganiu celów

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MTc1NDljZmEtNzIxZS00NzM3LWExZDEtMDBkMGRhYzg0ZTgw%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2272cd0f4b-f830-42c2-8fcf-389059977eb2%22%2c%22Oid%22%3a%22f2b993b0-1e2a-4890-bd06-0d6f8e8888ee%22%7d

 

1 kwietnia

 

Już jutro 2 kwietnia

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami  z Serii: One są wśród nas przygotowanymi przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Znajdziecie tam Państwo informacje o rozwoju dzieci, objawach, które mogą wskazywać na zaburzenia ze spectrum autyzmu, procesie diagnozy i formach pomocy na terenie przedszkola i szkoły.

 

https://www.ore.edu.pl/wp-content/plugins/download-attachments/includes/download.php?id=6477

 

 

30 marca

Jesteś rodzicem?

Twoje dziecko spędza wiele czasu przed komputerem?

Jest smutne, zmęczone?

Nie wiesz, co się z nim dzieje?

Zachęcamy do zapoznania się z projektem

Otwórz się na pomoc

https://naszemiasto.pl/otworz-sie-na-pomoc/re?fbclid=IwAR225kcb1v1oyfQfoxMnl7ZmIyDQvOkdSwkDfXTYq4wlTCGH8UU1LbKpngQmoc

 

Na stronie projektu możecie posłuchać opowieści rodziców, którzy borykali się z problemem depresji, alkoholu, hejt w sieci, uzależnienia od komputera u swoich dzieci.

Oni zareagowali, poszukali pomocy.

POLECAMY

 Otwórz się na pomoc-

przyjdź, zadzwoń, napisz 

 Bytom, ul. Plac Klasztorny 2

32281-94-05

porady@ppp.bytom.pl

 

 

 

22 marca