ARCHIWUM - CZERWIEC 2018 - CZERWIEC 2019

AKTUALNOŚCI » ARCHIWUM - CZERWIEC 2018 - CZERWIEC 2019

14 maja 2019

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA dla pedagogów i psychologów szkolnych. Odbędzie się ono 17 maja br. w godz.8.00-10.00 w stałym miejscu - Bytomskim Ośrodku Edukacji, ul. Żeromskiego 42. Zgodnie z ustaleniami pedagog szkolny ZSS nr 3 dr Bogumiła Bobik - uczestnik naszej Sieci przedstawi 2 prezentacje:

1)    Pedagog szkolny w świetle badań diagnostyczno-weryfikacyjnych (z roku 2018).

2)    Niepełnosprawność sprzężona - model a rzeczywistość edukacyjna.

Jak zawsze będzie  możliwość konsultacji z koordynatorkami sieci.

Zapraszamy - Koordynatorzy Sieci: Joanna Berek (oligofrenopedagog, tyflopedagog), Katarzyna Czwiertnia (psycholog), Ilona Nitychoruk-Piekarz (surdo/tyflopedagog).

 

9 maja 2019

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Lęki u dzieci – jak pomóc dziecku pokonać strach? Zajęcia prowadzą psycholodzy Poradni – Katarzyna Czwiertnia i Dorota Fogel. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 maja 2019 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

9 maja 2019

Informujemy, że od dnia 13 maja 2019 roku wznowione zostają zajęcia grupy "Skoncentruj się ..." prowadzone w poniedziałek o godzinie 15.30. Serdecznie zapraszamy po przerwie: Ilona Mrowiec, Iwona Płoska

 

16 kwietnia 2019

Szanowni Rodzice - informujemy, że w związku z protestem i strajkiem organizowanym w placówkach oświatowych miasta Bytomia zaplanowane na dzień jutrzejszy spotkanie "Szkoły Dla Rodziców" odbędzie się w innym terminie o czym poinformujemy w późnieszym czasie.

 

10 kwietnia 2019

Szanowni Rodzice - w związku prowadzoną - od dnia 8 kwietnia do odwołania - przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcją strajkową większość spotkań w Poradni (badania, terapia) nie odbędzie się - o szczegóły można pytać w sekretariacie tel. 32 2819405. Po zakończeniu akcji strajkowej będą wyznaczane nowe terminy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

4 kwietnia 2019

W dniu dzisiejszym psycholog Poradni Agata Susek-Kaczyńska oraz pedagodzy szkolni Joanna Kurzac i Magdalena Sukiennik przeprowadzą dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu prelekcję pt. "Wirtualny świat - kilka informacji, o których każdy rodzic powinien wiedzieć", w trakcie której rodzice zostaną zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni przez dzieci i młodzież.

 

19 marca 2019

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Zabawy, które uczą". Zajęcia prowadzą specjaliści Poradni – Katarzyna Niglus i Joanna Domańska. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 marca 2019 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12. Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

11 marca 2019

W dniach 7 i 8 marca 2019 roku psycholog poradni Agata Susek-Kaczyńska oraz pedagog szkolny Magdalena Wawrzoła przeprowadziły dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu zajęcia psychoedukacyjne poświęcone skutecznym metodom uczenia się oraz dwugodzinne warsztaty poświęcone relacjom wewnątrzklasowym i sposobom wzajemnego porozumiewania się.

 

6 marca 2019

W dniu jutrzejszym - 7.03.2019 roku psycholodzy poradni Agata Susek Kaczyńska i Agnieszka Petka przeprowadzą dla nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu szkolenie na temat:  "Zaburzenia nastroju i kryzys suicydalny u nastolatka".

 

18 lutego 2019

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka w pierwszych 12 miesiącach życia". Zajęcia prowadzą specjaliści Poradni – Małgorzata Hylińska (neurologopeda) i Monika Wrzosok (psycholog dziecięcy). Spotkanie odbędzie się w dniu 27 lutego 2019 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12.Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

11 stycznia 2019

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania "Wstydliwy problem – moczenie nocne u dzieci". Zajęcia prowadzą psycholodzy Poradni – Małgorzata Idzik-Korzeniowska, Agata Susek-Kaczyńska. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 stycznia 2019 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12. Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

7 stycznia 2019

Zapraszamy pedagogów i psychologów bytomskich szkół i placówek oświatowych na drugie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA. Odbędzie się ono 18 stycznia 2019 roku w godzinach 8.00-10.00 w stałym miejscu (sala szkoleń BOE ul. Żeromskiego 42). W pierwszej części psychoterapeutki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu – mgr Zuzanna Krząkała i mgr Agata Susek-Kaczyńska przedstawią prezentację "Problemy okresu dorastania - depresja młodzieńcza". W drugiej części można będzie skorzystać z konsultacji z koordynatorkami Sieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - koordynatorki Sieci: mgr Joanna Berek (tyflopedagog, oligofrenopedagog), mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog), mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz (tyflopedagog, surdopedagog).

 

3 stycznia 2019

Zapraszamy uczniów klas I-III szkoły podstawowej na zajęcia terapii grupowej doskonalące koncentrację uwagi "Skoncentruj się". Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 15.30 po zebraniu grupy. Osoby chętne mogą zapisać się telefonicznie 32 2819405 u osób prowadzących Ilony Mrowiec i Iwony Płoski – zapisy do dnia 11.01.2019.

  

17 grudnia 2018

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Co z tą mową - kiedy koniec, gdzie początek? – czyli poszczególne etapy rozwoju mowy dziecka". Zajęcia prowadzą logopedzi Poradni – Małgorzata Hylińska, Monika Cieślik. Spotkanie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2018 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ulicy Powstańców Warszawskich 12. Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

13 grudnia 2018

W dniu 12 grudnia 2018 roku psycholodzy poradni - Agnieszka Petka oraz Agata Susek-Kaczyńska przeprowadzili dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 prelekcję pt. "Depresja i zachowania samobójcze wśród młodzieży - na co zwrócić uwagę, aby efektywnie wspierać i zrozumieć swoje dziecko?". Oprócz wskazówek jak wspierać adolescentów w kryzysie, uczestnicy spotkania zostali także zaznajomieni z ofertą poradni skierowaną dla nastolatków oraz ich rodziców. Po spotkaniu odbyły się indywidualne konsultacje ze specjalistami.

  

19 listopada 2018

W dniu 23.11.2018r psycholodzy poradni - Zuzanna Krząkała oraz Agata Susek-Kaczyńska zapraszają na prelekcje "Nie chcę ale muszę - pierwsze spotkanie z rodziną" w ramach X Konferencji naukowej pt. "Wszystko zostaje w rodzinie? Profilaktyka od kuchni" organizowanej przez Fundację Dom Nadziei. Spotkanie będzie poświęcone m.in przeobrażeniom jakim podlega współczesna rodzina oraz wpływie tych zmian na pracę terapeutyczną w bytomskiej poradni.

 

8 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Domowa szkoła przetrwania – jak przetrwać burze i kryzysy w rodzinie". Zajęcia prowadzą psycholodzy Poradni – Zuzanna Krząkała i Agata Susek-Kaczyńska. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 12. Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

29 paździenika 2018

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy zajęcia grupowe "Z ortografią za pan brat". Na pierwsze spotkanie, które rozpocznie się o godz. 16.00 w gabinecie nr 17 zapraszamy rodziców zgłoszonych uczniów. Zostanie przedstawiona tematyka zajęć i harmonogram spotkań. Zajęcia poprowadzą pedagodzy PPP - mgr Katarzyna Niglus i mgr Joanna Domańska

 

19 października 2018

W najbliższy wtorek (23 października) rozpocznie się cykl terapeutycznych zajęć grupowych pt. "JA, TY, MY" dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Zajęcia posłużą m.in. rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i doskonaleniu koncentracji uwagi, a prowadzić je będą pracownicy Poradni - Agnieszka Niżnik-Golda - psycholog i Joanna Berek - pedagog.

 

18 października 2018

Miło nam poinformować, że z okazji Święta Edukacji Narodowej pracownicy Poradni zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami za szczególne osiągnięcia zawodowe: Ilona Mrowiec (psycholog) – Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Agata Susek-Kaczyńska (psycholog) i Wojciech Żywczok (dyrektor) Nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia.     

 

3 października 2018

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców i opiekunów na spotkanie "IV Edycji Szkoły Dla Rodziców" organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bytomiu. Temat najbliższego spotkania: "Duża złość w małym człowieku - jak sobie radzić ze złością malucha?" Zajęcia prowadzą pracownicy Poradni – Anna Szyszka-Wójcik oraz Anna Niepsuj. Spotkanie odbędzie się w dniu 17 października 2018 (środa) o godzinie 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Bytomiu przy ulicy Powstańców Warszawskich 12. Spotkania w ramach "Szkoły Dla Rodziców" są bezpłatne, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Słowem czekamy na wszystkich zainteresowanych. 

 

8 października 2018

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy pedagogów i psychologów bytomskich szkół i placówek oświatowych na spotkania w ramach SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA. Spotkania w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się w dniach: 26 października 2018 r., 18 stycznia 2019r. i 17 maja 2019r. w godzinach 8.00-10.00. Miejscem spotkań będzie sala szkoleń Bytomskiego Ośrodka Edukacji przy ulicy Żeromskiego 42. Pierwsze spotkanie (26.10.2018r.) będzie poświęcone motywacji. Prezentację pt.: "Jak motywować dziecko do nauki" przedstawi koordynatorka sieci mgr Katarzyna Czwiertnia - psycholog PPP. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - koordynatorki sieci: mgr Joanna Berek (tyflopedagog, oligofrenopedagog), mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog), mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz (tyflopedagog, surdopedagog). 

 

3 października 2018

W dniu 15 października o godzinie 15.30 zapraszamy na pierwsze zajęcia grupy terapeutycznej "Skoncentruj się...". Kwalifikacji na zajęcia dokonują osoby prowadzące: psycholog Ilona Mrowiec i pedagog Iwona Płoska.

 

25 września 2018

W roku 2018 realizowany jest projekt Drogowskaz dla Rodzin – strefa bezpieczeństwa obejmujący działania mające na celu podnosić jakość pomocy osobom dotkniętym przemocą. Projekt zakłada przystosowanie pomieszczeń do świadczenia usług, w tym terapeutycznych oraz całodobowego schronienia dla osób dotkniętych przemocą. Ważnym elementem projektu są działania edukacyjne, informacyjne skierowane do mieszkańców Bytomia. Opracowano autorski program Przystanek bezpieczeństwa i równowagi, który skierowany jest do osób objętych procedurą Niebieskiej Karty. Obejmuje on 10 spotkań, podczas których zostanie zwrócona uwaga na zjawisko przemocy w rodzinie, problemy dziecka w rodzinie dotkniętej przemocą oraz rozwój osobisty osób dotkniętych przemocą. Głównym celem programu jest podejmowanie działań w kierunku zatrzymania koła przemocy. Moduł uwzględniający potrzebę edukacji odnośnie wychowania dziecka przeprowadzą psychologowie PPP: mgr Anna Szyszka - Wójcik oraz mgr Sylwia Tymińska.

 

24 września 2018

W zakładce ZAJĘCIA GRUPOWE znajdziecie Państwo ofertę spotkań grupowych na I semestr roku szkolnego 2018/2019. Zapisy u osób prowadzących.

 

23 maja 2018

Zgodnie z zapowiedzią serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA  dla pedagogów i psychologów szkolnych. Odbędzie się ono 25 maja br. w godz. 8.00-10.00 w stałym miejscu (BOE, ul. Żeromskiego 42). Spotkanie będzie poświęcone omówieniu bieżących spraw (m.in. funkcjonowanie Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego), a także ponownie będzie okazja do dzielenia się dobrymi praktykami i swoimi sukcesami (projekty, konkursy, pomysły) w celu wymiany doświadczeń i zainspirowania do działań w nowym roku szkolnym. Ponadto prosimy o zastanowienie się nad tematami spotkań i formami ich realizacji w roku szkolnym 2018/2019 (na spotkaniu zebrane będą propozycje na przygotowanych przez nas ankietach). Jak zawsze będzie możliwość konsultacji z koordynatorkami sieci - Joanną Berek (oligofrenopedagogiem, tyflopedagogiem) i Katarzyną Czwiertnią (psychologiem).