ARCHIWUM - CZERWIEC 2019 -CZERWIEC 2020

AKTUALNOŚCI » ARCHIWUM - CZERWIEC 2019 -CZERWIEC 2020

 

28 maja

Wielkimi krokami zbliża się czas ważnych decyzji dla ósmoklasistów… nadciąga termin egzaminów oraz wyboru szkół ponadgimazjalnych.

 

 

 

Zapraszamy uczniów, którzy decyzję, dotycząca kolejnego etapu edukacji maja nadal przed sobą do zakładki JAK DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ? (menu z boku strony), a w szczególności do materiału  REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH, w którym znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji dotyczących naboru do szkół ponadpodstawowych, w tym także terminów o których każdy ósmoklasista powinien pamiętać.

  

 

Przypominamy, że we wspominanej zakładce znajdziecie także wiele innych przydatnych dla was artykułów- szczególnie polecamy Waszej uwadze te, zawierające podpowiedzi jak dokonać tego wyboru z uwzględnieniem własnych predyspozycji i zainteresowań.

 

Zapraszamy do korzystania ze wskazówek i informacji na naszej stronie.

  27 maja

 Jak  Państwo pewnie wiecie od 18 maja stopniowo wznawiamy bezpośrednią działalność Poradni

 już w nowej siedzibie przy Placu Klasztornym 2.

  Na bieżąco kontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby uzgodnić możliwe w obecnej sytuacji formy pomocy.

 Informujemy, że w sposób bezpośredni(stacjonarny) przyjmuje się dzieci/uczniów przede wszystkim w celu:

 • wydania dokumentów (opinii, orzeczeń i informacji) dotyczących dalszej edukacji dzieci i młodzieży,

 • udzielenia wsparcia emocjonalnego dla osób w sytuacjach kryzysowych

   

  Dbając o wzajemne zdrowie opracowaliśmy procedury dotyczące składania dokumentów, czy bezpośredniej wizyty w Poradni.

 Mamy nadzieję, że usprawnią one również załatwienie ważnych dla Państwa spraw. Prosimy o zapoznanie się.

  Procedury diagnozy stacjonarnej.pdf

 - Poradnia jest czynna w godzinach  7.00-15.00

 1. Ustalanie wizyt w Poradni odbywa się telefonicznie. 

 2. W sposób bezpośredni (stacjonarny) przyjmuje się dzieci/uczniów przede wszystkim w celu:

  1. wydania orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i nauczania indywidualnego,

  2. wydania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju,

  3. wydania innych opinii i informacji ważnych dla dalszej edukacji dzieci i młodzieży,

  4. udzielenia pomocy psychologicznej i pedagogicznej dzieciom / uczniom wymagających wsparcia emocjonalnego, zwłaszcza będących w kryzysie.

  26 maja

 Wszystkim MAMOM z okazji ich święta życzymy dużo siły, satysfakcji z podejmowanych działań i pogody ducha w chwilach zwątpienia.

 Zachęcamy do czerpania radości i zadowolenia z relacji z własnym dzieckiem i zrezygnowania ze stawiania sobie nadmiernych oczekiwań- „nie ma bowiem jednego sposobu by być perfekcyjną matką a jest milion na to by być dobrą”- nie tylko w tym szczególnym dniu.  Doceniamy wysiłek jaki wkładacie w codzienne wychowanie i rozwój własnych dzieci.

 

 A jeśli poszukujecie pomysłu na ciekawe spędzenia czasu ze swoimi pociechami proponujemy zabawę „Czy znasz swoją mamę?” do której pytania udostępniamy poniżej (zaczerpnięte  z fanpage’a Terapeutyczna Żyrafa na facebooku).

 

 25 maja

 „Być może nie każdy dzień jest dobry, ale w każdym dniu jest coś dobrego” z tym pozytywnym przesłaniem witamy się z Państwem w poniedziałek i pomimo aury za oknem zachęcamy do odkrywania jasnych stron rzeczywistości.  Mamy nadzieję, że materiały, jakie znajdą Państwo na naszej poradnianej  stronie internetowej stanowią pomoce inspiracje i wsparcie na każdy dzień.

  

 Młodzież oraz wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedze z zakresu uzależnień zapraszamy do materiału „Uzależnienia- czy wiesz już wszystko?” ( w zakładce Młodzież w menu na górze strony), gdzie każdy- niezależnie od wieku- może znaleźć mnóstwo ciekawostek i merytorycznej wiedzy z tej właśnie dziedziny.

 22 maja

 Strona internetowa nadal jest naszą forma kontaktu z Państwem- oprócz oczywiście pracy, którą stacjonarnie wykonujemy każdego dnia- dlatego systematycznie zamieszczamy na niej materiały zarówno do wykorzystania podczas pracy z dzieckiem w domu, jak i do lepszego poznania samego siebie.

  

 W tym tygodniu polecamy Państwa szczególnej uwadze KOLEJNĄ CZĘŚĆ OPOWIADAŃ GRZEGORZA KASDEPEKE NAGRYWANYCH PRZEZ PRACOWNIKÓW NASZEJ PORADNI- sa one ciekawa alternatywa dla tradycyjne czytanych bajek ( można je znaleźć w menu na górze strony).

 Rodziców przedszkolaków- lub tych z Państwa, którzy ten etap w rozwoju dziecka mają dopiero przed sobą - z pewnością zainteresuje materiał SAMODZIELNOŚĆ MAŁEGO DZIECKA NA PROGU PRZEDSZKOLA (w menu na górze strony, w zakładce Materiały do pracy z dziećmi w domu,  w dziale Małe dzieci) zawierający mnóstwo pomocnych wskazówek jak ułatwić dziecku adaptacje do edukacji przedszkolnej.

 

 Poza tym, ósmoklasistów zapraszamy do zakładki JAK DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ? (menu z boku strony) w której w bardzo przystępny sposób nasi doradcy zawodowi wyjaśniają jak dokonać tego ważnego wyboru, w taki sposób, aby czerpać z niego zadowolenie.

 Jeśli nadal walczycie o dobre oceny na świadectwie- z pewnością skorzystacie ze wskazówek- JAK UCZYĆ SIĘ EFEKTYWNIE ? w zakładce młodzież (w menu na górze strony). Tam tez możecie znaleźć ANTYSTRESOWE MANDALE ORAZ SPORĄ DAWKĘ INFORMACJI, JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM, którego czasami doświadczamy wszyscy po długotrwałym wysiłku intelektualnym.

 

 Wszystkich pragnących lepiej poznać samych siebie odsyłamy do zakładki SPRAWDŹ SIĘ SAM (menu z boku strony)- w której można między innymi określić swój styl uczenia się , mocne i słabe strony, poziom asertywności czy sposób korzystania z cyberprzestrzeni.  

 Zapraszamy do korzystania i inspirowania się!

 20 maja

 Informujemy, że zaplanowane na dziś spotkanie Szkoły dla Rodziców niestety nie odbędzie się, temat jest jednak nadal aktualny.

 Jak przygotować maluszka do rozpoczęcia przedszkola?

 Na co warto zwrócić uwagę już teraz, żeby nasza pociecha lepiej radziła sobie w grupie od września?

 Samodzielność małego dziecka na progu przedszkola.

 

 Tym bardziej dzisiaj, kiedy po długiej przerwie część małych dzieci będzie wracała do zajęć przedszkolnych, warto zastanowić się, jak można je wesprzeć i co my, jako rodzice możemy zrobić.

 Szczegóły znajdziecie Państwo wkrótce jak zwykle w zakładce Materiały do pracy z dziećmi w domu,

  w dziale Małe dzieci

  19 maja

 Zgodnie z zapowiedzią- zapraszamy dzisiaj  wszystkich, którzy polubili opowiadania o Bartusiu w wykonaniu pracowników naszej poradni na kolejną- czwartą już- ich porcję, którą można znaleźć w zakładce BAJKI DLA DZIECI (menu  na górze strony). Mamy nadzieje, ze bajki Grzegorza Kasdepke w naszym autorskim wykonaniu, będą dla wszystkich- niezależnie od wieku- dobrą zabawą i ciekawym urozmaiceniem codziennych wyzwań.

 

 Tych z Państwa, którzy poszukują wartościowych pozycji książkowych pomocnych w lepszym zrozumieniu siebie i własnego dziecka, zapraszamy do zakładki LITERATURA POLECAMY (także w menu na górze strony) gdzie można znaleźć recenzje ciekawej literatury.

 18 maja

  „Nic nie pozostaje takie samo. Jedyne, czego można być w życiu pewnym, to zmiana” .

 Trudi Canavan

 

 Zmiany…zmiany… zmiany… Koronawirus zmienił nie tylko świat… W znaczący sposób zmodyfikował aktywność poradni- przez ostatnie tygodnie wspieraliśmy Państwa głównie zdalnie. W dniu dzisiejszym wracamy częściowo do pracy bezpośredniej, oczywiście nieco zmodyfikowanej, bo wszyscy musimy o siebie dbać biorąc pod uwagę aktualna sytuacje epidemiczna.  Ale to tylko jedna ze zmian jaką przynosi nam dzisiejszy poniedziałek. 

 To także ważny dzień w historii bytomskiej poradni z jeszcze jednego powodu- od dzisiaj oficjalnie już siedziba naszej placówki mieści się w nowym miejscu- na placu Klasztornym 2 (w budynku dawnego gimnazjum). Wierzymy w to, ze nowotworzone miejsce, będzie dla nas dobrą przestrzenią w której będą się rozwijać nowe projekty, pomysły, inicjatywy a nasza praca będzie tak wspierająca i satysfakcjonująca- zarówno dla Państwa jak i dla nas- jak dotychczas. Zmiany bowiem to także dobra energia i szansa na nowe doświadczenia.

 Już wkrótce na naszej stronie pojawia się zdjęcia prezentujące naszą nową poradnię a tym czasem… zapraszamy na ostatni spacer po dawnej siedzibie poradni przy ulicy Rostka 16.

 http://www.ppp.bytom.pl/files/poradnia%20zmiany[1].mp4

 15 maja

 DZIŚ MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO RODZINY

 SKŁADAMY WSZYSTKIM RODZINOM SERDECZNE ŻYCZENIA

 

 Jak radzić sobie z trudnościami, które towarzyszą nam od kilku miesięcy? Na naszej stronie oraz w internecie znajdziecie Państwo wiele informacji na ten temat.

  Szukając sposobów na poprawę nastroju, warto sięgnąć do sprawdzonych metod. Dziś naszymi specjalistami w tej dziedzinie będą Finowie i Duńczycy. Wiecie Państwo, że od kilku lat są oni uznawani za najszczęśliwsze  narody na świata?

   

 Większość z nas zgodzi się, że spacer w lesie, dobra kawa albo kubek ciepłego kakao może poprawić humor, ale jaki związek z poczuciem szczęścia ma samodzielne sprzątanie, naprawianie starych mebli czy gotowanie obiadu? Dlaczego gra w planszówkę jest cenniejsza niż zakupy w galerii handlowej? I czy zimna poranna kąpiel może pomóc w leczeniu depresji?

   Czym jest SISU albo HYGGA?

 Więcej o tym w polecanych artykułach

 SISU –  czyli sposoby na wzmocnienie psychiki

 https://zwierciadlo.pl/lifestyle/sisu-finski-sposob-na-odpornosc-psychiczna

 HYGGE – czyli proste sposoby na szczęście i bycie razem

 https://sukcesdziecka.pl/blog/najszczesliwsze-dzieci-swiata-hygge-w-wychowaniu/

 14 maja 

 DRODZY UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH!

 Wiemy, że nauka zdalna w obecnych warunkach  i zmobilizowanie się do odrabiania zadań, czytania lektur czy powtarzania materiału do egzaminów nie jest łatwe. Rozumiemy trudności. Wierzymy jednak, że znajdziecie powody,  dla których warto to robić.

  Zbliża  się czas podsumowania Waszej nauki i  wstępnych propozycji ocen na koniec roku szkolnego.

  Pamiętajcie, kiedyś ta cała pandemia  się skończy,

 wtedy Wasze wysiłki i decyzje w sprawie dalszej edukacji będą miały znaczenie.

 

 Dla tych, którzy się jeszcze wahają z wyborem, to ostatni moment na zebranie potrzebnych informacji, spisanie argumentów za i przeciw. Zachęcamy do zaglądania do zakładki JAK DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ, może informacje tam zawarte Wam pomogą. 

 Rodziców oraz uczniów, którzy w obecnej sytuacji niepokoją się terminami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zachęcamy do zapoznania się z projektem MEN  na ten temat. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem

 https://www/gov.pl/web/edukacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021

  http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja/terminy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021-konsultacje-men/

 13 maja

 

   Informujemy pedagogów i psychologów bytomskich szkół i placówek oświatowych, że związku z pandemią wywołaną przez koronawirusa kolejne spotkanie  w ramach sieci współpracy i samokształcenia zaplanowane na 22 maja 2020 roku nie odbędzie się. Niestety, nie możemy wyznaczyć obecnie kolejnego terminu, gdyż sytuacja jest dynamiczna i nieprzewidywalna.

   Tematem spotkania miał być rozwój seksualny dzieci i młodzieży. Wiemy, że wiedza z tego zakresu jest bardzo ważna i istotna, dlatego ustalono z panią seksuolog, że spotkanie zostaje przesunięte i odbędzie się  w późniejszym terminie. Liczymy, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogły na nowo uruchomić spotkania  naszej sieci.

     Jak wiadomo nasza Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna zmienia lokalizację- być może uda się kolejne spotkanie zorganizować w nowej siedzibie przy Placu Klasztornym 2.  

 Prosimy wszystkich o cierpliwość, życzymy zdrowia i pozytywnego myślenia.

 koordynatorki sieci- mgr Joanna Berek (tyflopedagog, oligofrenopedagog)

                              mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog)

                              mgr Ilona Nitychoruk – Piekarz ( surdo/tyflopedagog)

 

    Viktor Frankl mawiał: „Kiedy nie jesteśmy już w stanie zmienić sytuacji, jesteśmy zmuszeni do zmiany siebie” jeśli i Państwo zastawiają się jak zmienić samego siebie proponujemy zacząć do krótkiej autodiagnozy- w zakładce SPRAWDŹ SIĘ SAM (menu z boku strony) można znaleźć kilka testów pozwalających lepiej poznać i zrozumieć samego siebie. Dzisiaj polecamy szczególnie test CZY JESTES ASERTYWNY? umożliwiający sprawdzenie się w obszarze stawiana granic i otwartości w relacjach międzyludzkich.

 12 maja

 Witamy serdecznie we wtorek. Mamy nadzieje, że polubili Państwo bajki Grzegorza Kasdepke w wykonaniu pracowników naszej poradni.  Dzisiaj mamy dla Państwa zapowiedź kolejnej ich odsłony- już wkrótce bowiem wracamy z kontynuacją opowiadań o Bartusiu- proszę zaglądać do naszej zakładki  Bajki dla dzieci ( menu na górze strony).

 Zapraszamy także do zapoznania się z różnymi ciekawymi materiałami  i artykułami na naszej stronie- pełna oferta poradni w skrócie przedstawiona jest w naszym filmiku na stronie główniej, do którego link zamieszczamy poniżej:

 http://www.ppp.bytom.pl/files/ppp1.mp4

 W tym tygodniu polecamy także  Państwa uwadze materiały w zakładce Terapia pedagogiczna ( menu na górze strony), w której znajduje się mnóstwo inspirujących pomysłów na prace z dzieckiem w domu.

 
 

 11 maja 

       Nowy tydzień zaczynamy z nową energią i kolejnymi ciekawymi propozycjami.

 Jak  Państwo pamiętacie od 18 maja wznawiamy bezpośrednią działalność naszej Poradni, szczegóły na stronie głównej.

 Przyjmujemy w nowym miejscu, w Bytomiu na Placu Klasztornym 2

 

 Zmienia się nie tylko adres naszej placówki.

 Ze względu na sytuację epidemiologiczną, samo spotkanie w Poradni może również wyglądać inaczej.

 Poniżej zamieszczamy obrazek, zawierający kilka ważnych informacji, jak taka wizyta u specjalisty może wyglądać w obecnych czasach.

 Prosimy o zapoznanie się przed ewentualnym spotkaniem w Poradni.

 

      Najmłodszych wraz z rodzicami zachęcamy do kolejnych ćwiczeń  rozwijających sprawność manualną oraz wzrok, słuch i koncentrację uwagi.

 Inspirujące pomysły wraz ze zdjęciami wykonania znajdziecie Państwo jak zwykle w zakładce Materiały terapeutyczne do pracy z dziećmi w domu/ Terapia pedagogiczna

 8 maja

 Witamy w piątek. Po codziennej gonitwie i całotygodniowym wysiłku wszyscy już trochę myślimy o weekendowym odpoczynku…. my jednak nie zwalniamy tempa.  Dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów (a także ich rodziców i opiekunów) zastanawiających się nad wyborem szkoły do zapoznania się z ciekawym materiałem

 pt. POZNAJ SAMEGO SIEBIE CZ. II (w zakładce JAK DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ w menu z boku strony), w którym każdy odbiorca znajdzie kolejna dawkę pomocnych wskazówek jak dokonać tego ważnego wyboru w sposób satysfakcjonujący.

 7 maja

 „Bądź dobrej myśli, bo po co być złej” tym pozytywnym hasłem autorstwa Stanisława Lema  witamy Państwa w czwartek i przypominamy o różnych nowościach, jakie można znaleźć w tym tygodniu na naszej stronie ; przede wszystkim trzecią cześć bajek nagranych przez pracowników poradni, ale nie zapominajmy także o ciekawych ćwiczeniach językowych w kąciku logopedycznym oraz wskazówkach jak doskonalić m.in. sprawność ruchową oraz percepcję wzrokowa dziecka w zakładce klasy IV-VIII (w menu u góry).

  

 Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!

  6 maja

 

 Szanowni Rodzice,

 Z dniem 18 maja 2020 roku zostanie wznowiona bezpośrednia działalność  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu. W ramach spotkań stacjonarnych w budynku placówki odbywać się będą:

 -  posiedzenia zespołu orzekającego,

 - badania i konsultacje niezbędne do wydania orzeczeń i opinii ważnych dla dalszej edukacji dzieci i młodzieży,

 - poradnictwo / konsultacje mające charakter interwencji kryzysowej.

 Pozostałe formy pomocy odbywać się będą w sposób zdalny.

 W trakcie spotkań rodziców i dzieci w budynku Poradni zachowane zostaną standardy epidemiologiczne.

          Sposób udzielenia pomocy należy ustalić telefonicznie pod numerem 32 281 94 05. Spotkania odbywać się będą w budynku dawnego Gimnazjum nr 2 w Bytomiu przy Placu Klasztornym 2.

  Mamy nadzieje, że polubili Państwo bajki czytane przez pracowników naszej poradni- dzisiaj bowiem zapraszamy na ich trzecią odsłonę.

 

 Czytamy opowiadania Grzegorza Kasdepke i mamy nadzieje, że czas spędzony przy ich odbiorze będzie ciekawym urozmaiceniem codzienności (zapraszamy do menu na górze strony).

 Życzymy dobrej zabawy!

  5 maja

  Dzisiaj mamy dla Państwa … niespodziankę - filmik pokazujący ofertę naszej poradni- niosący jednocześnie pozytywne przesłanie- pokazuje bowiem, że  niezależnie od sytuacji, jesteśmy z Państwem, wspieramy, podpowiadamy jak pracować z dzieckiem w domu i jak przetrwać nie tylko czas koronawirusa ale wszystkie inne burze życiowe i kryzysy wychowawcze tez.

  Zapraszamy do zapoznania się z nim na stronie głównej.

  

 Natomiast w zakładce poświęconej uczniom z klas IV-VII (menu u góry strony) zachęcamy wszystkich poszukujących inspirujących ćwiczeń rozwijających percepcję wzrokową, sprawność ruchową czy usprawniających analizę i syntezę słuchową do zapoznania się z materiałami poświęconymi tej tematyce.

 4 maja

 Witamy serdecznie w maju- wracamy do państwa po dłuższym weekendzie z nowymi materiałami i ćwiczeniami. Zapraszamy do zaglądnięcia do naszego kącika logopedycznego- gdzie szczególnej uwadze polecamy artykuł pt. ”Jak motywować dzieci do utrwalania prawidłowej wymowy w domu?” zawierający mnóstwo ćwiczeń do wykorzystania podczas pracy z dzieckiem nie tylko w czasie kwarantanny.

 

 30 kwietnia

 DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI

 PAMIĘTAJMY!

BICIE to PRZEMOC

 jest wyrazem bezsilności, złości i frustracji rodzica, a nie edukacją.

 

  BICIE, KLAPS, SZARPANIE, KRZYKI, WYZWISKA

RANI BARDZIEJ NIŻ MYŚLISZ

NIE POZWÓL, ŻEBY TO DOTKNĘŁO TWOJE DZIECKO

 Dbajcie o siebie i swoich bliskich

Przed nami czas majówki, zachęcamy do dobrego odpoczynku.

Macie już pomysły jak ją spędzicie?

Spacer do lasu, seanse filmowe, rodzinne gry planszowe? 

 A może w Waszej rodzinie trudno znaleźć wspólne atrakcje?

Zastanawiacie się, dlaczego tak jest?

Dlaczego mamy inne potrzeby, inaczej reagujemy?

Może w poszukiwaniu odpowiedzi pomoże Państwu Test Osobowości  Plus, znajdziecie go w zakładce SPRAWDŹ SIĘ SAM. Kolejna propozycja wiedzy psychologicznej, dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć siebie i innych.

 

   Chociaż możecie ją potraktować z przymrużeniem oka jako zabawę rodzinną

 Wolny czas razem, to przyjemności ale i nieuniknione napięcia i nieporozumienia. Chcecie to wyjaśnić, lepiej się zrozumieć możecie również skorzystać z Zabaw dla rodziców i dzieci "Moje i twoje uczucia cz2", znajdziecie je tu

http://www.ppp.bytom.pl/?4-klasy-i-iii,108

Jeśli mimo to nieporozumienie zmieni się w kłótnię między dziećmi albo rodzicami, proponujemy ciekawą lekturę „Przestańcie się kłócić”, która może pomóc rozwiązać konflikt, ochłonąć i w przyszłości lepiej rozumieć swoje emocje. 

W zakładce POLECANA LITERATURA  znajdziecie też Państwo ciekawostki dla rodziców najmłodszych dzieci, które od września mają rozpocząć edukację przedszkolną.

29 kwiecień

Majówka zbliża się wielkimi krokami... Jeśli jednak czujecie się Państwo zestresowani obecną sytuacją epidemiczną -polecamy materiał SPOSÓB NA STRES w zakładce MŁODZIEŻ, w którym przedstawiamy sposoby zadbania o siebie i regeneracji... nie tylko dla młodych ludzi.

 

Wszystkich tych z kolei, którzy przed długim weekendem nadal poszukują ciekawej lektury zapraszamy do rubryki LITERATURA POLECAMY, gdzie prezentujemy pozycję poświęconą kobietom i dziewczynom ze spektrum autyzmu.

 A tych z Państwa, którzy wolą posłuchać zachęcamy do zapoznania się z drugą turą bajek Pana Grzegorza Kasedpke czytanych przez pracowników naszej poradni. Mamy nadzieje, że będą one miłym urozmaiceniem trudnego czasu, którego obecnie wszyscy doświadczamy. Życzymy pozytywnego odbioru i dobrych chwil w naszym towarzystwie! Jak zwykle w zakładce BAJKI DLA DZIECI.

  

 Zdjęcie autora książki- Grzegorza Kasdepke, uzyskane z profilu na facebooku, udostępniamy za zgodą autora.

 28 kwietnia

Obecna sytuacja epidemiczna dla wielu z nas jest stresująca, przeżywamy skrajne emocje, część z nas doświadcza dolegliwości psychosomatycznych, a przedłużająca się izolacja obniża naszą motywację do działania.

 27 marca

 Drodzy ósmoklasiści!

 Przed wami bardzo ważny moment wyboru szkoły ponadpodstawowej. Decyzja ta często nastręcza wiele trudności, a obecnie staje się jeszcze większym problemem z uwagi na aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Uczycie się w domach, nie macie na razie możliwości uczestniczenia w targach edukacyjnych, dniach otwartych szkół, spotkaniach z doradcami zawodowymi, nauczycielami i rówieśnikami. Chcemy Wam pomóc przejść przez ten trudny czas i dokonać dobrego wyboru dalszej drogi kształcenia, dlatego zapraszamy do zaglądania do naszej zakładki „JAK DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ?”, gdzie będziemy sukcesywnie zamieszczać ważne informacje i porady.

 

 

 

27 marca

Kwarantanna, ograniczenia w poruszaniu się, 24 godziny na dobę razem, w małym mieszkaniu, edukacja domowa…

Wiemy, że to może być trudny czas dla wielu z nas. Potrzebujecie Państwo wsparcia, pomysłu, pomocy? Zachęcamy do odwiedzania naszej strony,  w nowej zakładce Materiały terapeutyczne dla dzieci i młodzieży mamy artykuły o tym:

 Jak przetrwać kwarantannę i nie zwariować ( w zakładce dla rodziców)

  Pomysły na zabawy z małymi dziećmi (w zakładce małe dzieci)

  O budowaniu samooceny naszych dzieci, szczególnie teraz, kiedy spędzamy z nimi tak wiele czasu (Cegiełka do cegiełki w zakładce dla rodziców)

  Wkrótce nowe propozycje artykułów.

  Potrzebujecie Państwo rozmowy, porady, pamiętajcie, że jesteśmy dla Was dostępni poprzez kontakt mailowy  pod adresem (pomoc dla rodziców, młodzieży i dzieci)

 porady@ppp.bytom.pl

  20 marca

  Czas epidemii koronawirusa to moment gdy nie tylko więcej niż zazwyczaj spędzamy czasu  w domu, więcej rozmawiamy z najbliższymi, więcej przeżywamy rożnych emocji ale także… więcej niż zazwyczaj czasu spędzamy w cyberprzestrzeni; tam przeniosła się chwilowo cześć naszej aktywności towarzyskiej, zawodowej, szkolnej ale także rozrywkowej.

  Dzisiaj zachęcamy rodziców ale także młodzież do zapoznania się z ciekawymi materiałami  edukacyjnymi dotyczącymi często używanej przez nastolatków aplikacji TIC TOC oraz dwóch popularnych wśród  gier BRAWL STARS oraz MINECRAFT.  

  Materiały pochodzą z fanpega CyberSkill na facebooku (udostępniamy na naszej stronie za zgodą autora). Znajdziecie je w zakładce u góry

  Życzymy owocnej lektury!

 18 marca

 

  W związku z pandemią wywołaną przez koronawirusa,

 wiele osób może potrzebować wsparcia - wyrazić przeżywane emocje,

  opowiedzieć komuś o tym, czego aktualnie doświadcza

 lub po prostu nie chcieć pozostać samemu ze swoimi problemami w tym szczególnym czasie.

  Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu

 zapraszają do korzystania ze wsparcia specjalistycznego (psycholog, pedagog, logopeda)

  poprzez PORADNICTWO INTERNETOWE.

 Jeśli nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc, potrzebujesz wsparcia lub porady lub po prostu nie chcesz pozostać SAM – NAPISZ DO NAS na adres porady@ppp.bytom.pl, a twój list na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Na listy odpowiadają specjaliści naszej poradni.

   NASZA POMOC JEST FACHOWA, BEZPŁATNA I ANONIMOWA.

  ZAPRASZAMY

 13 marca

  Szanowni Rodzice

  W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2,

 za zgodą Prezydenta Miasta Bytomia, 

 od dnia 16 marca 2020 roku czasowo

 tj. do odwołania zawieszam zajęcia diagnostyczno-terapeutyczne

 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu

 oraz

 funkcjonowanie zespołu orzekającego

 Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu do dnia 25 marca 2020.

 Sekretariat Poradni będzie dostępny

 pod numerem telefonów 32 281 94 05 lub 2817413

 codziennie od 7.00 – 15.00

 lub mailowo sekretariat@ppp.bytom.pl lub porady@ppp.bytom.pl

  Informujemy również, że mająca się odbyć 18.03.2020 roku prelekcja w ramach V edycji "Szkoły dla Rodziców" pt: "Bezpiecznni w cybeprzestrzeni- jak uchronic dziecko przed zagożeniami w Internecie i uzależniem od multimediów?" zostaje odwołana.

 13 marca

 UWAGA KORONAWIRUS!

 

 

 13 marca

 WARTO PAMIĘTAĆ!