ARCHIWUM - KWIECIEŃ 2013 - CZERWIEC 2013

AKTUALNOŚCI » ARCHIWUM - KWIECIEŃ 2013 - CZERWIEC 2013

13 czerwca 2013

W dniu dzisiejszym odbędzie się warsztat dla rodziców podsumowujący zajęcia grupowe dla dzieci z ADHD. Spokania organizowane były w II semestrze roku szkolnego 2012/2013 przez pedagoga Jolantę Szurgacz oraz psychologa Katarzynę Czwiertnię na terenie Poradni.

 

28 maja 2013

Już jutro 29 maja 2013 roku odbędą się ostatnie zajęcia warsztatowe dla nauczycieli przedszkoli z cyklu "Komunikacja nie tylko miejska, czyli jak poruszać się wśród rodziców" prowadzone przez Panią Sylwię Tymińską (psychologa) i Ewę Jędrzejczyk (pedagoga). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy owocnej współpracy z rodzicami na terenie przedszkoli. Następna edycja warsztatów rusza w roku szkolnym 2013/2014, na którą już dzisiaj zapraszamy.

 

23 maja 2013

Zachęcamy wszystkich do zbiórki PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK dla potrzeb niepełnosprawnych braci Bartka i Łukasza. Nakrętki można złożyć do pudełka w Poradni – I piętro – obok sekretariatu.

 

14 maja 2013

W najbliższy piątek 17 maja 2013 roku o godzinie 11:00  w Operze Śląskiej w Bytomiu, przy ul.  Moniuszki 21 odbędzie się wykład psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Pani Doroty Fogel. Jego tematem będą "Konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów wychowawczych i szkolnych”. Spotkanie jest organizowane w ramach współpracy Poradni z Klubem Integracji Społecznej w  Bytomiu. W zajęciach wezmą udział mieszkańcy Bytomia: bezrobotni zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz osoby korzystające ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Po spotkaniu rodzice będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

13 maja 2013

W dniu 8 maja weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Z treścią rozporządzenia można zapoznać się na stronie internetowej ministerstwa www.men.gov.pl w zakładce AKTY PRAWNE.

 

6 maja 2013

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci Przedszkola nr 15 w Bytomiu, ul. Szymały 122  na bezpłatne konsultacje z psychologiem i pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Zuzanną Krząkałą i Adelajdą Lepich. Konsultacje odbędą się 10 maja o godzinie 14.00 w siedzibie przedszkola. Jeśli chcesz porozmawiać na temat rozwoju swojego dziecka zapraszamy.

 

6 maja 2013

W dniu 8 maja 2013 r. o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców dzieci Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu -Stolarzowicach  na prelekcję psychologa Poradni Pani Zuzanny Krząkały nt. "JAK MOTYWOWAĆ DZIECKO DO NAUKI". Prelekcja odbędzie się w siedzibie szkoły przy ul. Suchogórskiej 98. Po spotkaniu skorzystać można z bezpłatnych konsultacji.

 

6 maja 2013

Nauczycieli przedszkoli, dla których ważna jest współpraca z rodzicami, zapraszamy na kolejny cykl warsztatów pt. "Komunikacja nie tylko miejska, czyli jak poruszać się wśród rodziców". Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższą środę 8 maja w godzinach 16.00 -18.00 (kolejne 15 maja i 29 maja br. w tych samych godzinach). Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu, ul. Rostka 16, pokój nr 13. Zapraszają prowadzący: Ewa Jędrzejczyk, Sylwia Tymińska.

 

25 kwietnia 2013

Dzisiaj i jutro to ostatnie dni "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych"Zapraszamy więc na trzy warsztaty:

  • "Usprawnianie wyższych funkcji wzrokowych dzieci na progu edukacji szkolnej" (25.04 godz. 14.00 ZSO nr 7 - prowadząca mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz -  tyflopedagog).
  • "Uczeń z dysleksją rozwojową w szkole - symptomy, diagnoza, terapia" (25.04 godz. 15.00 SP nr 46 - prowadzący mgr Joanna Domańska i mgr Katarzyna Niglus - pedagodzy)
  • "Rymowanie i dmuchanie sposób na mowy wspomaganie czyli jak bawić się z dzieckiem aby skutecznie wspierać rozwój mowy" (26.04 godz. 15.00 - SP nr 4 prowadzący: mgr Monika Cieślik, mgr Małgorzata Hylińska - logopedzi)

 

24 kwietnia 2013

W kolejnym dniu "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych" odbędą się trzy spotkania warsztatowe dla rodziców i nauczycieli:

"Funkcjonowanie ucznia z zespołem Aspergera w domu i szkole"- prowadząca mgr Aleksandra Bobrowska - psycholog

"Po co szkole rodzice? - rodzice jako partnerzy w działaniach szkoły" - prowadzące mgr Beata Nowak oraz mgr Małgorzata Koper - psycholodzy

"Metody radzenia sobie ze stresem" - prowadzące mgr Alicja Jaroń (pedagog) oraz mgr Magdalena Potempa (psycholog). 

Osoby zapisane na warsztaty serdecznie zapraszamy.

 

23 kwietnia 2013

"Zabawki czy pomoce dydaktyczne? - pomysł na stymulację wielozmysłową dzieci 5-6 letnich" oraz "Wykorzystanie EEG-Biofedback jako terapii wspomagającej w pracy z uczniem z trudnościami w uczeniu się" to tematy dzisiejszych zajęć warsztatowych dla nauczycieli i rodziców w ramach "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych." Prowadzić je będą pedagodzy Poradni mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz i mgr Jolanta Bobulska.

 

22 kwietnia 2013

W dniu dzisiejszym o godzinie 15.30 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 45 w ramach "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych" zapraszamy na spotkanie warsztatowo-szkoleniowe dla nauczycieli nt. "Style kierowania zespołem klasowym". Poprowadzą je pracownicy Poradni mgr Jolanta Szurgacz (pedagog) oraz mgr Katarzyna Czwiertnia (psycholog).

 

18 kwietnia 2013

Jutro 19 kwietnia o godzinie 14.00 zapraszamy rodziców dzieci 6-7 letnich na spotkanie z pracownikami Poradni mgr Zuzanną Krząkałą (psychologiem) oraz mgr Adelajdą Lepich (pedagogiem) poświęcone przygotowaniu dziecka do edukacji szkolnej. "Moje dziecko idzie do szkoły" - temat przewodni spotkania. Odbędzie się prelekcja, można będzie także skorzystać z indywidualnych konsultacji. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu, przy ul. Matki Ewy 9.

  

18 kwietnia 2013

"Funkcjonowanie ucznia z niepełnosprawnością ruchową w szkole" oraz "Zaburzenia lękowe u dzieci - rodzaje i formy pomocy" to tematy warsztatów dla nauczycieli bytomskich przedszkoli i szkół, które w dniu dzisiejszym przeprowadzą pracownicy Poradni: mgr Ilona Mrowiec (psycholog), mgr Iwona Płoska (pedagog) oraz mgr Sylwia Tymińska (psycholog), mgr Zuzanna Krząkała (psycholog) i mgr Ewa Jędrzejczyk. Warszaty są organiozowane w ramach VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych.  

 

17 kwietnia 2013

W dniu dzisiejszym w ramach "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych" odbędą się dwa warsztaty dla rodziców i nauczycieli: "Usprawnianie percepcji słuchowej dzieci pod kątem rozpoczęcia edukacji szkolnej" prowadzić go będzie Pani  mgr Ilona Nitychoruk-Piekarz - surdopedagog oraz "Zrozumieć dziecięce demony - wybrane zaburzenia emocjonalne, formy pomocy" przygotowany przez psychologów mgr Zuzannę Krząkałę i mgr Agnieszkę Niżnik-Goldę. Warszaty będą kontynuacją zagadnień poruszonych na wczorajszej konferencji miejskiej.

 

28 marca 2013

Zapraszamy rodziców dzieci 6-7 letnich oraz nauczycieli  przedszkoli i szkół na bezpłatną konferencję miejską: "Przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego - rola rodziców, przedszkola i poradni". Konferencja odbędzie się 16 kwietnia 2013 roku o godzinie 10.00 w sali Bytomskiego Ośrodka Edukacji przy ul. Karola Miarki 29. Organizowana jest ona w ramach "VII Bytomskich Spotkań Edukacyjno-Wychowawczych". Oprócz konferencji proponujemy Państwu 15 warsztatów szkoleniowych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia 2013 roku. Patronat nad konferencją i warsztatami  objął Prezydent Miasta Bytomia Pan Damian Bartyla.

PROGRAM KONFERENCJI ORAZ WARSZTATÓW ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE GŁÓWNEJ W ZAKŁADCE "VII SPOTKANIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE", KARTA ZGŁOSZENIA TU

 

15 kwietnia 2013

W dniu 17 kwietnia 2013 odbędzie się już X edycja programu edukacyjnego "Dzień Przedsiębiorczości". Jego celem jest ułatwienie młodzieży wyboru dalszej drogi edukacyjnej i zaplanowania kariery zawodowej. W tym dniu, jak co roku, gościć będziemy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu. Zapoznają się oni ze specyfiką pracy Poradni oraz zadaniami psychologa, pedagoga i logopedy. Być może ktoś z nich wybierze właśnie ten zawód?

 

10 kwietnia 2013

W dniu 11 kwietnia 2013 roku (czwartek) o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców dzieci Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu na spotkanie ze specjalistą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Panią Urszulą Kielan (psychologiem). Przeprowadzi ona prelekcję nt. "Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces szkolny". Po prelekcji będzie można skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji. Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły w Bytomiu przy ul. Narutowicza 9.

 

10 kwietnia 2013

W dniu 11 kwietnia o godz. 15.30 rozpoczynamy zajęcia terapii grupowej dla uczniów bytomskich szkół podstawowych z klas IV-VI ze stwierdzonym Zespołem Nadpobudliwości Psychoruchowej i Koncentracji Uwagi (ADHD). Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, współpracy w grupie oraz doskonalenie koncentracji uwagi. Zajęcia odbywać się będą co tydzień. Terapię prowadzić będą specjaliści Poradni Jolanta Szurgacz (pedagog) oraz Katarzyna Czwiertnia (psycholog). W ramach terapii odbędzie się także warsztat dla rodziców.

 

5 kwietnia 2013

W dniach 10 i 11 kwietnia 2013 roku (w godzinach 9.00-14.00) uczestniczyć będziemy w XV Targach Edukacyjnych w Bytomiu. Zapraszamy młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych do naszego stoiska w Hali Sportowej  "Na Skarpie". Doradca zawodowy Poradni pomoże Wam w wyborze zawodu i dalszej drogi edukacyjnej.

 

5 kwietnia 2013

Pragniemy poinformować, że rozpoczynamy kolejny cykl warsztatów dla nauczycieli przedszkoli poświęcony współpracy z rodzicami "Jak poruszać się wśród rodziców czyli o KOMUNIKACJI, nie tylko miejskiej". Warszaty składają się z 3 cyklicznych spotkań powiązanych tematycznie. Odbywać się będą w środy w godzinach 16.00-18.00 w siedzibie Poradni przy ul. Rostka 16. Spotkania prowadzić będą specjaliści Poradni Ewa Jędrzejczyk (pedagog) i Sylwia Tymińska (psycholog). Termin rozpoczęcia zajęć zostanie podany osobom zainteresowanym po skompletowaniu grupy. Zajęcia są bezpłatne. Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 15 kwietnia 2013 r. na adres: porady@ppp.bytom.pl Dodatkowe informacje można uzyskać u osób prowadzących pod tel. 32 2819405.

 

4 kwietnia 2013 

W dniu 9 kwietnia 2013 roku (wtorek) o godzinie 16.30 zapraszamy rodziców dzieci Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu na spotkanie ze specjalistami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Panią Katarzyną Niglus (pedagogiem) i Urszulą Kielan (psychologiem). Przeprowadzą one prelekcję nt. "Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces szkolny". Po prelekcji będzie można skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji. Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły w Bytomiu przy ul. Chrobrego 9.