EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

KĄCIK WIEDZY - dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele » MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELI » EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas są uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji odbędzie się w dniach od 4 do 10 października.

Towarzyszy mu hasło „Jesteśmy różni- jesteśmy razem”.

To dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja. W tym roku do współpracy w ramach obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji w Bytomiu zaprosiliśmy Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną filia w Bytomiu oraz Przedszkole nr 31. Wspólnie przygotowaliśmy dla państwa szereg, mamy nadzieję, przydatnych materiałów. Od poniedziałku 4 października przez cały tydzień będziemy na naszych stronach internetowych poradni www.ppp.bytom.pl oraz biblioteki www.bytom.pbw.katowice.pl, jak również na naszych profilach FB będą zamieszczane filmiki dotyczące dysleksji, diagnozy i terapii. Dowiecie się z nich państwo, między innymi gdzie i kiedy zgłosić się na diagnozę, jak ona wygląda oraz co dysleksją nie jest, co ją wyklucza. Ponadto nasi specjaliści podpowiedzą, w jakiej literaturze szukać odpowiedzi na pytania dotyczące dysleksji, wskażą przykłady ćwiczeń, podzielą się swoją wiedzą, jak wspierać rozwój dziecka oraz doskonalić potrzebne w nauce czytania i pisania funkcje. W specjalnych zakładkach na naszych stronach internetowych znajdą się także artykuły, przykłady ćwiczeń, wskazówki dla rodziców oraz zestawy bibliograficzne. Wszystkie polecane pozycje książkowe można wypożyczyć w Bibliotece Pedagogicznej w Bytomiu.

Zatem zapraszamy do śledzenia naszych stron, zaglądania na nasze profile FB i korzystania z zamieszczanych tam materiałów. Zachęcamy również szkoły i przedszkola do podejmowania własnych działań oraz dzielenia się doświadczeniami.