JAK SIĘ CZUJESZ, CZYLI JAK ROZMAWIAĆ O EMOCJACH Z MAŁYM DZIECKIEM?

KĄCIK WIEDZY - dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele » MAŁE DZIECI » JAK SIĘ CZUJESZ, CZYLI JAK ROZMAWIAĆ O EMOCJACH Z MAŁYM DZIECKIEM?

 

  Możecie wykonać obrazki na kartce, możecie czytać dziecku zadania, możecie je wspólnie rysować. Możecie również wykonać je sami, zastanawiając się głośno i komentując. Możecie do tej zabawy zaprosić ulubionego misia lub inną zabawkę swojego dziecka. Poproście Wasze dzieci, żeby pomyślały, jak ich koledzy mogą się czuć w tej sytuacji. To pomocne, jeśli wiemy, że nie jesteśmy sami, że nasi bliscy czują się podobnie.  

Pamiętajcie, że dzieci uczą się przez obserwację, nawet jeśli odmówią wykonania zadania, terapeutyczne może być dla nich obserwowanie jak Wy to robicie. Możecie rozmawiać o lęku, złości i wszystkich innych emocjach, możecie wspólnie popłakać. Ważne by na koniec takiej rozmowy Wasze dziecko miało pewność, że jako rodzice sobie z tym poradzicie. Więcej o tym w następnych artykułach.

Karty pracy do wydrukowania na dole strony.

Polecamy  również katy pracy dla dzieci i młodzieży ,,Czasem słońce, czasem deszcz" do pobrania za darmo na stronie produkty terapeutyczno-edukacyjne HEIM. Karty dotyczą emocji i radzenia sobie ze zmianami. 


 

 

 
Dobrej zabawy,
mgr Małgorzata Jędryczka 

 

 

 

 

 

1[1].jpg

2[1].jpg

3[1].jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg