SZKOŁA DLA RODZICÓW

W bieżącym roku szkolnym zapraszamy rodziców, opiekunów, pedagogów a także wszystkich zainteresowanych lepszym zrozumieniem rozwoju dzieci i młodzieży do udziału w VII już edycji poradnianej inicjatywy jaką jest „Szkoła dla rodziców”, prowadzonej ponownie- jak i w ubiegłym roku szkolnym- w wersji zdalnej. W tegorocznej Edycji, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie z uwagi na wszechstronność poruszanej problematyki.  

W ramach każdego spotkania proponujemy prelekcję- wykład tematyczny, dyskusje a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Każde ze spotkań to szansa na wzbogacenie swoich umiejętności wychowawczych jak również wzajemnej wymiany doświadczeń, wzmocnienie swojej skuteczności rodzicielskiej oraz konstruktywną rozmowę o trudnościach współczesnej młodzieży.

Spotkania będą odbywać się z pomocą platformy Microsoft teams, a prowadzić je będą pracownicy poradni.  

Link do każdego ze spotkań będzie dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl ( w zakładce aktualności) oraz facebooku poradnianym.

Udział w spotkaniach „Szkoła dla rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia; nie ma konieczności uczestniczenia we wszystkich spotkaniach, można uczestniczyć jedynie w jednym, wybranym przez siebie. Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w spotkaniach.

  • BIBLIOGRAFIA

    Witamy w naszej nowej podzakładce, którą współtworzymy z  Pedgogiczną Biblioteką Wojewódzką im. J.Lompy w Katowicach, Filia w Bytomiu.

    Po każdym spotkaniu "Szkoły dla Rodziców" będziemy w tym miejscu publikować i polecać Państwa uwadze pozycje książkowe, dotyczące tematyki poruszanej podczas kolejnych spotkań naszej "Szkoły". Wszystkie ona są dostępne do w siedzibie biblioteki mieszcącej się w Bytomiu przy Placu Jana III Sobieskiego 3 ( w rotundzie MBP).

    Zapraszamy do zapoznania się i korzystania z zasobów bibliotecznych.

  • HARMONOGRAM SPOTKAŃ W ROKU SZKOLNYM 2021/2022