7. WSPARCIE DLA RODZICÓW

MATERIAŁY TERAPEUTYCZNE DO PRACY Z DZIEĆMI W DOMU » 7. WSPARCIE DLA RODZICÓW

Drogi Rodzicu!

 

Szukasz wsparcia dla siebie albo swojego dziecka,

na dole strony umieściliśmy tematy artykułów, które mogą Cię zainteresować,

zajrzyj, poczytaj, napisz do nas, jeśli potrzebujesz pomocy

 • DZIECKO W SIECI

  Dostęp do intenetu jest obecnie jedynym oknem na świat, pamiętajmy jednak, że korzystanie z sieci i multimediów może mieć również negatywne konsekwencje.

  Jak dbać o równowagę, więcej artykule...

 • DZIECKO W SYTUACJI ROZWODU - emocje jak w czasie epidemii?

  Mówi się, że w okresie epidemii każdy z nas przezywa wiele strat, nie możemy wyjść, nie możemy czegoś zrobić, boimy się o naszych bliskich.

   Przeżywane przez nas emocje możemy porównać do tych, które przeżywamy np, w trakcie rozwodu.

  W artykule więcej o tym, jak dzieci przeżywają rozwód oraz proste sposoby pomocy, mogą być przydatne na te chwile, kiedy widzisz, że Twoje dziecko jest smutne, zdenerwowane, czy przeżywa lęk

   

 • Przetrwać czas kwarantanny i nie wariować- praktyczne wskazówki dla rodziców

  Jesteśmy aktualnie w niecodziennej dla wszystkich sytuacji, która wymaga od nas uruchomienia nowych sposobów poradzenia sobie- zarówno w zakresie spraw codziennych, jak też emocjonalnie. Wymaga to ogromnej elastyczności i uruchomienia zasobów, które posiadamy, A KTÓRYCH CZASEM SAMI NIE JESTEŚMY ŚWIADOMI.

  Z jednej strony mamy więc  szansę na pogłębienie więzi i bliskości z rodziną, a z drugiej czas ten może kojarzyć się z przejściem po polu minowym, gdyż zachowania naszych bliskich nas irytują i złoszczą. Co zrobić żeby ten czas nie był początkiem wojny domowej?

 • SAMOOCENA U DZIECI

  Samoocena. Wiele poradników, blogów, programów mówi o tym, że powinniśmy o nią dbać, podnosić ją, określa ją jako poczucie własnej wartości czy pozytywne widzenie siebie. Czy rzeczywiście jest to takie ważne dla rozwoju dziecka?

  Szczególnie teraz, kiedy spędzamy ze sobą tak wiele czasu, może warto zastanowić się, jak moje dziecko myśli o sobie i jaki mam na to wpływ jako rodzic. Więcej w artykule.

 • ZADBAJ O SIEBIE

  Nie tylko w tym, trudnym czasie, lecz każdego dnia ważne jest by rodzice i opienukowie pamiętali o sobie i potrafili zadbać o swoje uczucia i emocje. Może w tym pomóc między innymi rozmowa z przyjacielem, konsultacja ze specjalistą, ale także różne techniki relaksacyjne. Poniżej przedstawiamy wybrane metody relaksacyjne i zachęcamy do ich stosowania, nie tylko w czasach pandemii.